Vůz škrtl ramenem o trolej a vybuchly mu pneumatiky, kameny letěly 70 metrů


Řidič omylem zavadil hydraulickou rukou o trakční vedení a vozem projel elektrický výboj. Ten způsobil, že vozu explodovaly pneumatiky, které odmrštily kameny až do vzdálenosti 70 metrů.


| foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve středu po třetí hodině odpoledne, když řidič skládal dřevo do vagonu a omylem zavadil hydraulickou rukou o trakční vedení nad železniční tratí. Došlo k výboji, který prošel přes nákladní auto. Na místo okamžitě vyjeli policisté, hasiči i zdravotníci.

„Po několika minutách zřejmě v důsledku výboje postupně popraskalo pět pneumatik. Jedna z pneumatik přitom explodovala v době, kdy byli na místě zástupci všech složek integrovaného systému a také svědci celé události,“ přiblížila policejní mluvčí Eva Červenková. Dodala, že se jen díky náhodě nikomu nic nestalo.

Výbuchy odmrštily několik větších kamenů až do vzdálenosti 70 metrů, kde poškodily fasádu na rodinném domě. Jeden z kamenů pak proletěl stříškou nad vchodovými dveřmi u dalšího domu.

Muže, který obsluhoval nakladač, zdravotníci vyšetřili, a protože nebyl nijak zraněný, ponechali ho na místě.

Policisté se případem nadále zabývají. „Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti,“ uzavřela mluvčí.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts