Wagnerovci otevřeli v Rusku náborová centra, jsou v tělocvičnách a posilovnách

0
37

Žoldnéři Wagnerovy skupiny jsou nasazeni v první linii několikaměsíční vyčerpávající bitvy o východoukrajinské město Bachmut a Prigožin dříve přiznal, že mnoho bojovníků jeho organizace tam přišlo o život.

„Ve 42 městech Ruské federace byla otevřena střediska náboru do Wagnerovy skupiny. Přicházejí noví bojovníci, kteří nás budou doprovázet, aby bránili svou zemi a své rodiny,“ uvedl Prigožin v prohlášení vydaném jeho tiskovou službou. K oznámení byl připojen soupis těchto středisek, z nichž většina se nachází v posilovnách a v klubech bojových umění.

Rusové dobyli východní část Bachmutu, tvrzení Wagnerovců potvrzují i analytici

Prigožin má v současnosti napjaté vztahy s ruským ministerstvem obrany, které viní z chyb ve válce na Ukrajině a z neposkytování dostatečného množství munice potřebné pro pokračování ofenzivy v Donbasu. Prigožin si také opakovaně stěžoval, že přišel o možnost provádět nábor v ruských věznicích, kde Wagnerova skupina dříve ve velkém verbovala vězně do války na Ukrajině výměnou za prominutí trestu.

„Navzdory kolosálnímu odporu ukrajinských ozbrojených sil půjdeme vpřed. Navzdory klackům, které jsou nám na každém kroku házeny pod nohy, to společně překonáme,“ slíbil Prigožin v prohlášení. Neupřesnil, kolik žoldnéřů hodlá prostřednictvím těchto center naverbovat, ani v jakém časovém horizontu.

V dalším prohlášení z 10. března Prigožin naopak poděkoval ruské vládě za „heroické“ zvýšení výroby munice, která nyní pokrývá „všechny nezbytné potřeby“. Ve stejném oznámení si však záhy zjevně protiřečil, když uvedl, že se „obává hladu po munici a střelivu, a to nejen pro soukromou vojenskou společnost Wagner, ale také pro všechny jednotky ruské armády.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno