Za letadlo tři sta tisíc, za tank sto. Rusové nabízejí prémie dobrovolníkům


Rusové nadále pokračují ve strategii ostřelování civilních cílů. Na snímku zničený blok domu v ukrajinském Charkově. (18. července 2022)


| foto: Reuters

Informoval o tom petrohradský portál Rotonda s odvoláním na nejmenovaného městského zastupitele. List má k dispozici kopii brožury, kterou podle něj vojenské úřady rozesílají do okolních obcí. Jmenuje se „Sociální příručka pro účastníky zvláštních vojenských operací“ a popisuje plat smluvních vojáků a prémie za úspěšné splnění bojových úkolů.

Odměna je podle Rotondy nabízena za každý zničený kus techniky i bojovníků. Nejvýše oceněno je sestřelení letadla, a to na 300 000 rublů, následuje helikoptéra (200 000 rublů) a tank (100 000 rublů).

Likvidace živé síly protivníka je ceněna o něco méně, poznamenává médium. Za vyřazení čety nabízejí úřady 100 000 rublů, za likvidaci oddílu 50 000 rublů. Stejnou sumou hodnotí zničení bezpilotního letounu, bojového vozidla pěchoty, obrněného transportéru, protiletadlového raketového systému nebo salvového raketometu.

Analytici už nějakou dobu upozorňují na vyčerpání ruských invazních sil. Místo toho, aby Rusko vyhlásilo úplnou nebo i jen částečnou mobilizaci, Kreml pravděpodobně nařídil jednotlivým ruským regionům, aby vytvořily takzvané dobrovolnické prapory, uvedl před časem americký Institut pro studium války (ISW).

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts