Zelenskyj navštívil Bachmut. Ocenil hrdinství ukrajinských vojáků

0
54

Prezidentská kancelář zveřejnila fotografie, na nichž si ukrajinští obránci se Zelenským pořizují snímky. Návštěva Zelenského na přední linii následuje několik dní poté, co se ruský prezident Vladimir Putin vydal o víkendu do Mariupolu, který loni na jaře po měsících bojů ovládla ruská armáda.

„Jsem poctěn, že tu dnes mohu být, abych vyznamenal naše hrdiny. Abych jim potřásl rukou a poděkoval jim, že brání suverenitu naší země. Sláva všem, kdo bojují za Ukrajinu!“ uvedl Zelenskyj.

Ukrajinský prezident navštívil vojáky přímo v Bachmutu v prosinci. Kreml na jeho cestu reagoval prohlášením, že také Putin byl v „zóně bojových operací“, a to několik dní dříve, důkazy pro své tvrzení však tehdy nenabídl.

Britská rozvědka ve středu ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti uvedla, že ruské síly zřejmě ztrácí u Bachmutu sílu. Město na ukrajinském Donbasu se Rusové snaží dobýt od loňského června.

Zelenskyj na Twitteru také sdílel videozáznam z ukrajinského Záporoží, kde ve středu podle ukrajinských představitelů ruská raketa zasáhla panelový dům. Informace o případných obětech nebo raněných z místa zatím nejsou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno