Zeman popřál příteli Si Ťin-pchingovi k novému roku. Čína předstihla USA, chválil

„Vážení čínští přátelé, nový rok se slaví v České republice k poněkud jinému datu, než v Čínské lidové republice, ale tato data nejsou od sebe příliš vzdálena. A stejně tak od sebe nejsou vzdálena Česká a Čínská lidová republika a to nikoli v geografickém smyslu, ale ve smyslu zemí, které usilují o prosperitu a které se mohou opírat o bohaté kulturní dědictví,“ přirovnal prezident v pozdravu asijské velmoci.

Podle Zemana Čína dosáhla v posledních letech mnoha významných úspěchů. „V některých oblastech už předstihla USA a stala se významnou technologickou mocností,“ uvedl Zeman.

„Dovolte mi, abych při příležitosti čínského nového roku svým čínským přátelům počínaje mým přítelem čínským prezidentem popřál mnoho zdaru a štěstí. Sie-sie,“ rozloučil se čínským pozdravem český prezident.

Lunární Nový rok patří v Číně k největším svátkům roku. Číňané vítají příchod nového roku tradičně modlitbami v chrámech, ohňostroji a především rodinnými sešlostmi a hostinami. Domů se vydávají zástupy lidí pracujících či studujících ve velkých městech. Úřady odhadují, že lidé v Číně uskuteční během čtyřicetidenního období kolem Nového roku zhruba tři miliardy cest.

Komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Související články

Latest Posts