Žena při vycházce spadla do skalní průrvy, pak si sama přivolala pomoc

0
32

„Jednalo se o pád ženy v okolí Vyhlídky v Tiských stěnách, na místo jsme vyslali hlídku z nedaleké stanice Telnice“, řekl dispečer Horské služby Krušné hory Zdeněk Mašek.

„Žena při vycházce na Tiský masiv ztratila na jedné ze skal rovnováhu a spadla do skalní průrvy, ze které se již nedokázala sama dostat. Štěstí bylo, že v daném místě je telefonní signál a žena si mohla zavolat pomoc. V rámci zásahu jsme vyzvali ke spolupráci i kolegy hasiče,“ řekl zasahující člen Tomáš Černý s tím, že šlo o nešťastnou náhodu, žena podle něj nijak nehazardovala.

Průrva, do níž žena spadla, nebyla příliš hluboká, záchranáři tak nemuseli použít lezeckou techniku.

„Žena se naštěstí nacházela v pro nás relativně dobře přístupném terénu. Za pomoci vakuové matrace jsme ji zafixovali a pak jsme si ji společně se členy hasičského záchranného sboru na těchto nosítkách podali a takto ji dostali ven,“ popsal Černý.

Žena byla podchlazená a stěžovala si na bolest hlavy, nohou a zhoršené dýchání. Po ošetření zdravotníky přímo na místě byla transportována do nemocnice v Ústí nad Labem.

Podle horských záchranářů jsou výjezdy ke zraněním turistům do této oblasti častější v letním období, kdy skály navštěvuje velké množství lidí. Zásahy ve skalách v zimě jsou výjimečné.

Zásahy ve skalních oblastech jsou spíše záležitostí letního období, ale i takováto situace může nastat. Šlo o ukázkovou a rychlou spolupráci složek IZS při řešení vážné nehody,“ komentoval událost Miroslav Račko, náčelník Horské služby Krušné hory.

Na místě pomáhali hasiči ze stanic Ústí nad Labem a Petrovice a dobrovolní hasiči obce Tisá.

Záchranáři nejen v souvislosti s tímto případem apelují na návštěvníky, aby byli v oblasti opatrní.

Tiské stěny leží v nejzápadnější části Labských pískovců, v blízkosti národního parku České Švýcarsko. Skalní město je oblíbeným cílem turistů a skalních lezců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno