Zvolený prezident Pavel představí plány, vrátí se i k jednání s Macronem

0
46

„Prezidenta Macrona jsem se chtěl především zeptat na jeho definici vítězství na Ukrajině. Zajímalo mě, jaká je představa Francie. Podle toho se totiž budou odvíjet další opatření. Ani Francie ale zatím konkrétní představu nemá. Kolísá v rozmezí od plného osvobození území, jak si ho představuje současné ukrajinské vedení, až po nějaký kompromis, který ale konkrétně nepopisují,“ řekl Petr Pavel pro pondělní Lidové noviny. Ptal se Macrona na pohled Francie na mírovou dohodu a bezpečnostní záruky pro Ukrajinu.

Na Mnichovské bezpečnostní konferenci se sešel také s prezidenty Polska Andrzejem Dudou, Litvy Gitanausem Nausedou či běloruskou kandidátkou na prezidentku v exilu Svjatlanou Cichanouskou.

Minulý týden také strávil dva dny v Karlovarském kraji, kde navštívil osm měst, setkal se se starosty, představiteli kraje a debatoval s občany a studenty. Chtěl se dozvědět trochu více o problémech jednoho ze tří nejvíce strukturálně postižených krajů, které zároveň více při volbě hlavy státu věřily jeho soupeři. Tím třetím je vedle Ústeckého a Karlovarského ještě Moravskoslezský.

Slib prezidenta složí Petr Pavel 9. března ve Vladislavském sále na Pražském hradě do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno